Україна07 - 09.09
2023Львів
Катерина КРАВЧУК
Співзасновниця креативної агенціі Lanka.pro, фасилітаторка, дослідниця ролі культурних, креативних індустрій у сталому розвитку
Співзасновниця креативної агенціі Lanka.pro

Співзасновниця креативної агенціі Lanka.pro, сертифікована фасилітаторка, дослідниця ролі культурних, креативних індустрій у сталому розвитку.

У межах конгресу Культури 2023 — модераторка дискусії супровідної програми РАЗОМ «Європейська столиця культури. Досвід для України». Інші учасники(ці): Кшиштоф МАЙ (Польща), онлайн, Рафал КОЗІНСЬКІ (Польща), Христина СТАХОВСЬКА (Польща), Клер МАККОЛГАН, онлайн.

Ольга ХРЕБОР
Директорка Департаменту культури Нижньосілезького воєводства, спеціалізується на міжкультурному діалозі, правах людини
Директорка Департаменту культури Нижньосілезького воєводства / Польща

Голова Фундації «Калейдоскоп культур», уповноважена мера Вроцлава у справах мешканців українського походження, членкиня Вроцлавської ради з питань рівноправності, перекладачка, менеджерка культурних та соціальних проектів

Спеціалізується на міжкультурному діалозі, правах людини, міжнародному розвитку та гуманітарній співпраці. Активістка з питань міграції та біженців, менеджерка культурних та соціальних проектів; понад 20 років професійно пов’язана з нижньосілезьким неурядовим сектором та установами, що займаються партнерством зі Східною Європою, активно працює у сфері міжнародної публічної дипломатії.

Спеціалізується на міжнародних проєктах як у сфері захисту прав людини, так і поширення демократичних ініціатив та процесів (розвиток польсько-українського неурядового та громадського партнерства у різних сферах), а також у сфері підтримки людей з особливими потребами: підтримка людей з особливими потребами, належне врядування та професійний офіс, культурна освіта молоді, культурна дипломатія, міграційна політика, допомога розвитку та гуманітарна допомога, зокрема акції для постраждалих від збройного конфлікту в Україні), так і в культурній сфері (кураторка та продюсерка, ініціаторка та директорка багатьох вроцлавських літературних, музичних та міждисциплінарних фестивалів, зокрема польсько-українського феміністичного – «Feminatywy»).

На Конгресі Культури 2023 — спікерка дискусії «Birdwatching: як змінився образ України за кордоном», участь в якій беруть Аполена РИХЛІКОВА, Єва ЯКУБОВСЬКА, Андрій ЯЦІВ і Алім АЛІЄВ як модератор (8 вересня).

Катерина БОТАНОВА
Кураторка та культурна критикиня, співкураторка фестивалю Culturescapes у Базелі, членкиня українського ПЕНу
кураторка, культурна критикиня

У фокусі її досліджень — деколоніальність, солідарність і турбота в мистецьких практиках у Східній Європі та країнах Глобального Півдня. Співкураторка мультидисциплінарного фестивалю Culturescapes у Базелі, упорядковує фестивальні антології. Була директоркою Фундації  «Центр Сучасного Мистецтва» у Києві та засновницею онлайн видання Korydor. Членкиня українського ПЕНу.

У межах Конгресу Культури є учасницею дискусії «Спочатку було запитання. Як будувати матриці солідарності в регіонах “взаємного незнання”»; спікер(к)и: Алім АЛІЄВ, Наталка ГУМЕНЮК, Friederike MOESCHEL, Катя ТЕЙЛОР, модерує Іванна СКИБА-ЯКУБОВА (9 вересня).

Євгенія НЕСТЕРОВИЧ
Культурна менеджерка, редакторка, критикиня, письменниця, очолює ГО «Пост Беллум-Україна»
Культурна менеджерка, редакторка, критикиня, письменниця

З травня 2022 року очолює ГО «Пост Беллум-Україна», що працює у галузі документації усної історії та освітньо-культурних проєктів.

Як критикиня та журналістка співпрацювала з виданнями Dwytygodnik, «Коридор», «Українська правда», «Критика», «Лівий берег». 5 років була співредакторкою сторінки «Штука» у виданні Zbruc.eu (2013-2018).

2014 р. отримала II нагороду за найкраще інтерв’ю у Конкурсі журналістів TEКСT. У 2016 р. у співавторстві з Юрієм Іздриком видала книгу «SUMMA». У 2017 р. отримала І премію у Мистецтвознавчому конкурсі від Stedley Art Foundation.

Викладала авторські курси «Культурна критика» та «Креативне підприємництво» як запрошена викладачка Програми культурології Українського католицького університету.

На Конгресі Культури 2023 є модераторкою дискусії «Валізка на виїзд». Практичні поради для менеджерок(ів), які хочуть презентувати свій проєкт за кордоном. Інші учасниці: Ліда ДУДА, Альона ДМУХОВСЬКА, Вікторія ШВИДКО (9 вересня)

Сергій РЕВЕНКО
Архітектор, засновник проєкту «Scan UA», експерт з 3D-сканування
Архітектор, засновник проєкту «Scan UA»

На Конгресі Культури 2023 бере участь у дискусії від ЮНЕСКО «Застосування конвенцій із захисту культурної спадщини під час війни»; інші учасниці(ки): К’яра ДЕЦЦІ БАРДЕСКІ, Павло БОГАЙЧИК, Катерина КУЛАЙ, Катерина БУСОЛ, Юлія ФЕДІВ; модераторкою є Олександра СОСНОВСЬКА (супровідна програма «Разом», 7 вересня).

Діана ВОННАК
Соціальна анторопологиня, дослідниця, перекладачка. Досліджує культурну політику та інституції культурної спадщину в Україні
Соціальна анторопологиня, дослідниця, перекладачка / Угорщина

Досліджує культурну політику та інституції культурної спадщину в Україні з 2014 року. Виросла  в Угорщині, але останні десять років працює у Великобританії. Афілійована дослідниця Центру міської історії центрально-східної Європи та постдокторка в Університеті Стрілінга. Окрім академічної роботи займається перекладами української поезії на рідну угорську. У 2023 році у її перекладі вийшла збірка віршів Сергія Жадана. Також перекладала твори Люби Якимчук, Ірини Шувалової, Остапа Сливинського та ін.

У межах Конгресу Культури 2023 — учасниця дискусії «Перекладаючи досвід війни»; інші спікери: Роберт КЕМПБЕЛ (Японія), Кшиштоф Чижевський (Польща), модерує Остап СЛИВИНСЬКИЙ (7 вересня).

Катя ТЕЙЛОР
Культурологиня, кураторка, експертка з сучасного мистецтва. Засновниця агенції культурного менеджменту Port.agency
Культурологиня, кураторка, експертка з сучасного мистецтва

Закінчила освітній коледж Крістіс за спеціальністю «Мистецтво XX століття та сучасне мистецтво». Засновниця агенції культурного менеджменту Port.agency та співзасновниця фонду Artists Support Ukraine. Кураторка HeForShe Arts Week Kyiv 2018 та 2019, авторка премії «Жінки в мистецтві» для ООН Жінки (Україна).

Співпрацювала з ЮНІСЕФ, ООН Жінки, Антикорупційною ініціативою Європейського Союзу, ПРООН, USAID, Йоркширським скульптурним парком, Британсько-українською торговою палатою, Європейським банком реконструкції та розвитку тощо. Орієнтована на міжнародну співпрацю та експорт української культури за кордон.

У межах Конгресу Культури є учасницею дискусії «Спочатку було запитання. Як будувати матриці солідарності в регіонах “взаємного незнання”»; спікер(к)и: Алім АЛІЄВ, Наталка ГУМЕНЮК, Friederike MOESCHEL, Катерина БОТАНОВА, модерує Іванна СКИБА-ЯКУБОВА (9 вересня).

Наталя ГУМЕНЮК
Журналістка, авторка, документалістка. Спеціалізується на висвітленні конфліктів
журналістка, авторка, документалістка

Виконавча директорка Лабораторії журналістики суспільного інтересу, що досліджує, створює та популяризує найкращі форми суспільно корисної журналістики в цифрову добу. Співзасновниця The Reckoning Project — міжнародної ініціативи медійників та юристів із документування воєнних злочинів у війні Росії проти України.

Авторка кількох документальних фільмів, а також книг, зокрема «Загублений острів: історії з окупованого Криму» та «Майдан Тахрір. У пошуках втраченої революції».

Публікується у виданнях The Guardian, The Washington Post, The Rolling Stone, Die Zeit, ін. Була співзановницею й очолювала Громадське TV та Hromadske International.

На Конгресі Культури 2023 бере участь у дискусії «Спочатку було запитання. Як будувати матриці солідарності в регіонах “взаємного незнання”»; спікер(к)и: Алім АЛІЄВ, Катерина БОТАНОВА, Friederike MOESCHEL, Катя ТЕЙЛОР, модерує Іванна СКИБА-ЯКУБОВА (9 вересня).

Юлія ВАГАНОВА
Мистецтвознавиця, артменеджерка, кураторка. В.о. генерального директора Національного музею мистецтв імені Ханенків
директорка Музею Ханенків, мистецтвознавиця, артменеджерка, кураторка

У 2016-2021 роках була заступницею гендиректора з виставкової та музейної роботи «Мистецького Арсеналу». 2013-2016 роки — заступниця гендиректора з виставкової роботи та міжнародної співпраці у Національному художньому музеї України. Раніше працювала програмною директоркою Фундації «Центр Сучасного Мистецтва» у Києві. 

Має досвід управління та стратегічного планування інституційних програм і проєктів, як  виставки, друк каталогів, організація і проведення тематичних міжнародних конференцій. Була ініціаторкою й відповідала за проведення низки тренінгів з артменеджменту. 

Запрошена лекторка і тренер міжнародних музейних проєктів, освітніх програм. Запрошена викладачка НАОМА та Київської Академії Медіа Арту. Віце-президентка ICOM Ukraine.

На Конгресі Культури 2023 є учасницею дискусії «Говорити інакше.

Як змінювати повідомлення з плином часу»; спікер(к)и: Олена АПЧЕЛ, Олеся ОСТРОВСЬКА-ЛЮТА, Володимир ШЕЙКО, модерує Анастасія ПЛАТОНОВА (9 вересня).

Організатори

За підтримки

Партнери

Медіа партнери