у співпраці з Петром АРМЯНОВСЬКИМ
Олександром КРОЛІКОВСЬКИМ, Анатолієм СТЕПАНЕНКОМ
Олексієм КОВАЛЕНКОМ, Михайлом ЖУРБОЮ
Любою ЯКИМЧУК, Віталієм ЧЕРНЕЦЬКИМ, Дзвінкою МАТІЯШ
Texty.org.ua (незалежні медіа Анатолія БОНДАРЕНКА та Романа КУЛЬЧИНСЬКОГО)
INVASIONS (фільм 360°, текст з ілюстраціями, медіадослідження, знайдений об’єкт, паперовий об’єкт, гербарії)
2021-2022
Я називаю себе художницею. Значна частина моєї мистецької уваги зосереджена на рослинному світі. Для мене це й дослідження поведінки рослин, що відрізняється залежно від їхнього походження. Є певні немісцеві рослини, які домінують над місцевими видами, — за це науковці визначають їх інвазійними. Проте рослини не вбивають одна одну в одну мить; вони також не тікають у разі небезпеки. Саме цим вони видаються мені незбагненними істотами на тлі неперервної історії людських війн.
Коли під час повномасштабного вторгнення, що почалося 24-го лютого 2022 року, російські танки підійшли до мого села на відстань п’яти кілометрів, я написала на дверях своєї майстерні послання до світу: «Беріть приклад із рослин: вони є пацифістами, наскільки це можливо на нашій планеті».
У квітні Київська область була звільнена від російських військ і я змогла відновити свою практику як художниця.
INVASIONS — перша велика робота після лютого 2022 року, що об’єднує фільм доповненої реальності, текст з ілюстраціями, медіадослідження, об’єкти та гербарії, які я зібрала у Канзасі в США та в Музичах в Україні. Бажання знімати на камеру у форматі 360° з’явилося із розумінням, що Україна під час війни є різною в кожному сантиметрі дійсності: справа руїни, зліва — діти граються…
INVASIONS — фільм про російсько-українську війну, яка розпочалася в 2014-му і яку через повномасштабне вторгнення 2022 року почали називати англійською «invasion». А також це фільм про рослинні інвазії.
Алевтина КАХІДЗЕ (1973). Феміністська та медіа художниця, садівниця, кураторка. У роботах авторка звертається до критики споживацької культури, теми садівництва та рослин, а з 2014 — зображує життя та побут на окупованих українських територіях. Народилась у Жданівці, Донетська область. З 2018 посланниця толерантності ООН в Україні.
http://www.alevtinakakhidze.com/